MARGODOORS - Automatyka, bramy, szlabany

Systemy przeładunkowe

Aby zapewnić bezpieczeństwo i ergonomię w strefie przeładunku, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Pamiętać trzeba o tym, żeby zagwarantować bezpieczeństwo użytkownikom rampy i przeładowywanym towarom. Systemy przeładunkowe muszą zapełniać wygodę, dobre warunki pracy i kontrolę temperatury w magazynie. Istotna jest także oszczędność energii oraz estetyka. Dzisiejsze stacje przeładunkowe muszą spełnić wiele restrykcyjnych norm. Ponieważ współpracujemy tylko z najlepszymi producentami tego typu wyrobów, zaopatrując się w MARGODOORS, klient ma pewność, że kupuje to, co najlepsze.

Ponieważ posiadamy w tym zakresie profesjonalne i bezpieczne rozwiązania, zachęcamy klientów do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Systemy przeładunkowe stworzone z ich udziałem wpłyną na sprawny przepływ towaru z i do magazynu. Wśród sprzedawanych przez nas produktów jest wszystko, co składa się na optymalne wyposażenie tego rodzaju stanowisk, czyli pomosty hydrauliczne, mostki przeładunkowe, uszczelnienia bramy, gumowe odboje i naprowadzanie kół pojazdu dostawczego.

Elementy składowe strefy przeładunku

Pierwszym elementem strefy przeładunku są pomosty hydrauliczne, czyli rampy przeładunkowe. Dzięki nim możliwy jest szybki załadunek lub rozładunek samochodu. Jej rolą jest wyrównanie różnicy między poziomem w przestrzeni ładunkowej pojazdu a halą lub magazynem. Są one dzielone na rampy hydrauliczne z wargą wahadłową i wargą wysuwaną oraz mostki. Mosty przeładunkowe mogą być z klapą z opuszczanym językiem albo z językiem wysuwanym do przodu. Drugi element, bez którego nie mogą obyć się systemy przeładunkowe to uszczelnienia bramowe, czyli fartuchy uszczelniające. Są gwarancją utrzymania prawidłowej temperatury i zachowania sterylnych warunków podczas załadunków. Stanowią również doskonałe zabezpieczenie przed panującymi na zewnątrz warunkami atmosferycznymi.

Systemy przeładunkowe mogą posiadać także naprowadzacze. Występują one w wersji do przykręcenia i do zabetonowania. Służą do precyzyjnego oraz bezpiecznego dokowania ciężarówek w miejscu przeładunku. Dzięki nim możliwe jest dokładne zaparkowanie pojazdu, bez ryzyka, że podczas parkowania dojdzie do uszkodzeń samochodu, budynku albo stanowiska przeładunkowego. Innym elementem zwiększającym bezpieczeństwo są odbojniki. Są wykonane z gumy, a ich rolą jest pochłanianie siły oraz zamortyzowanie uderzeń samochodu ciężarowego, który podjeżdża do stacji przeładunkowej.

bramy przeciwpożarowe
systemy przeładunkowe

Przeglądy techniczne

Podobnie jak przy wszystkich urządzeniach technicznych, tak i systemy przeładunkowe powinny być poddawane regularnym przeglądom. Nie ulega wątpliwości, że to miejsce jest narażone na intensywną eksploatację i co za tym idzie, uszkodzenia, zatem nie wolno pomijać żadnych przeglądów technicznych. Powinny odbywać się według wskazania producenta, ale nie rzadziej niż raz do roku. Dzięki systematycznej konserwacji, bezpieczeństwo mają zapewnione zarówno użytkownicy, jak i przeładowywane towary. Jest to również inwestycja w dłuższą żywotność wszystkich wykorzystanych urządzeń i minimalizację kosztów.

Organizując strefę przeładunku najlepiej skupić się na zakupie elementów pochodzących od tego samego producenta. Kupując je za pośrednictwem naszej firmy, bez większych problemów można stworzyć perfekcyjnie wyposażone systemy przeładunkowe. Za naszym pośrednictwem można również skorzystać z opcji przeglądu i konserwacji poszczególnych urządzeń. Dbanie od początku do końca o jakość zakupionych urządzeń przemysłowych jest najwygodniejszym i najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem.

oferta1
prz1
oferta2