MARGODOORS - Automatyka, bramy, szlabany

Piloty do bram Warszawa

Zakup napędu do bramy wiąże się z koniecznością korzystania z pilota. Piloty do bram są najwygodniejszą opcją obsługi bramy z automatyką. Ich producenci oferują swoim klientom drogi radiowe, które pracują na częstotliwości 868,35 MHz albo 433,92 MHz. Pomimo tego, że oba rodzaje są w powszechnym użyciu, w przypadku nowocześniejszych systemów częściej spotyka się częstotliwość 868,35 MHz. Przez to, że działa na niej mniej urządzeń, jest mniej narażona na pojawienie się zakłóceń interferencyjnych. Dodatkowo, ta częstotliwość jest przewidziana z myślą o zdalnym sterowaniu. To oferta dedykowane nie tylko dla osób z miast takich jak Warszawa.

Zasadniczą różnicą między obiema częstotliwościami jest zasięg. Mniejsza częstotliwość oznacza, że zasięg jest krótki, za to łatwiej przenika przez przeszkody. Piloty do bram o tej częstotliwości są polecane m.in. osobom, których pilot będzie współdziałał z odbiornikiem znajdującym się za murem. Biorąc pod uwagę sprawność działania, 868,35 MHz gwarantuje niezawodność i dostraja się do otoczenia, żeby jak najlepiej emitować sygnał. Ta częstotliwość jest odporniejsza na zakłócenia.

Pilot ze stałym i zmiennym kodem

Piloty do bram powinny przede wszystkim być gwarancją bezpieczeństwa. Dlatego podczas wyboru zdalnego sterowania napędem, trzeba spojrzeć na to, czy wykorzystywany jest kod zmienny, czy stały. Przy kodzie stałym każdorazowe włączenie przycisku wiąże się z wygenerowaniem oraz odczytaniem w napędzie takiego samego sygnału. Może się to okazać niekorzystne w momencie, kiedy ktoś obok korzysta z podobnej częstotliwości. Wtedy pilot zacznie otwierać również inne bramy, poza tym garaż będzie mniej chroniony przed włamaniem.

Korzystniej pod tym względem wypadają piloty posiadające kodowanie zmienne. Za każdym razem wysyłany jest inny sygnał i nie ma ryzyka, że inny pilot otworzy bramę. Biorąc pod uwagę różne potrzeby i priorytety naszych klientów z miast takich jak Warszawa, piloty dla bram, które znajdują się w naszej ofercie są bardzo różnorodne, z odmiennymi parametrami technicznymi. Wierzymy, że bogaty wybór, jaki prezentuje nasza strona sprawi, że każdy znajdzie model, który w całkowicie spełni jego oczekiwania.