MARGODOORS - Automatyka, bramy, szlabany

Drzwi garażowe Warszawa

Przeglądając oferty producentów drzwi i bram garażowych, można zauważyć, że dzielą się one na kilka podstawowych rodzajów. W naszej ofercie klient z miast takich jak Warszawa, znajdzie różnego typu drzwi garażowe, a ich charakterystyka została przedstawiona poniżej. Większość klientów już podczas projektowania domu uwzględnia to, jaki typ garażu będzie do niego przynależał: czy będzie wchodził w skład bryły domu, czy będzie samodzielnym obiektem. Już na tym etapie można rozważyć to, jakiego rodzaju drzwi i brama będą się w nim znajdować.

W zależności od modelu i preferencji klienta, drzwi mogą być otwierane ręcznie albo za pomocą automatycznego napędu. W części przypadków drzwi garażowe są wbudowane osobno w bramę garażową jednak w większości brama garażowa i drzwi oznaczają to samo wejście. W ofercie naszej firmy znajdują się produkty sprowadzane od najlepszych na rynku producentów, dlatego bez względu na to, jakich drzwi poszukuje klient, będzie w pełni usatysfakcjonowany wyborem.

Prostota i ekonomia

Najstarszym i zarazem najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są drzwi garażowe skrzydłowe, czyli rozwierane. Znajdziecie je w naszej firmie znajdującej się na terenie Warszawy. To bramy, które przypominają zwykłe drzwi i mogą być jedno albo dwuskrzydłowe. Ponieważ w przypadku pojedynczego skrzydła potrzeba dużo przestrzeni na podjeździe, jest to mniej wygodna opcja niż drzwi z dwoma skrzydłami, dlatego rzadziej wybierana. Składają się one z ościeżnicy oraz montowanych na zawiasach skrzydłach. Z reguły są otwierane ręcznie, co jest wygodniejsze np. w zimę, kiedy dochodzi odgarnianie śniegu. Ich największą zaletą jest prosta konstrukcja i montaż.

Następne w kolejności są bramy płytowe, inaczej uchylne. Drzwi garażowe tego rodzaju są dedykowane głównie dla garaży na jeden samochód. Zazwyczaj ich szerokość nie jest większa niż 3 m. Ten typ drzwi garażowych jest łatwy i bezpieczny w obsłudze, a ciężar jest równoważony sprężynami, przez co nie potrzeba siły do otwierania. Ciche poruszanie skrzydeł gwarantuje prowadzenie po szynach i kilkustopniowe zawieszenie. Standardowo wykorzystuje się zamek z wkładką na środku drzwi, który współgra z systemem ryglowania.

Komfort i wygoda

Następne na liście są drzwi garażowe segmentowe, czyli sekcyjne. Są doskonałym rozwiązaniem do garaży, które nie mają miejsca na podjeździe lub wyjeżdża się bezpośrednio na ulicę. Składają się z pojedynczych sekcji, które są połączone uszczelkami. W trakcie otwierania segmenty się przesuwają pod sufitem garażu lub wzdłuż ściany. Tego typu drzwi są zaopatrzone w wewnętrzny i zewnętrzny uchwyt, zamek i zapadki ryglujące. Dzięki łożyskowym rolkom, możliwa jest cicha i niezawodna praca.

Ostatnim typem oferowanym przez firmę Margodoors Warszawa są bramy rolowane. Te drzwi garażowe to rolety z dwuściennych profili zawierających pianką poliuretanową i złączonych zaczepami. Brama rozwija się ze skrzynki znajdującej się nad wjazdem garażu. Montowana jest albo przed otworem albo od wewnątrz – za otworem. W sprzedaży jest duży wybór kolorów i faktur rolet. Drzwi rolowane posiadają tylko napęd elektryczny, który jest uruchamiany przy użyciu jednego lub paru przycisków umieszczonych na skrzynce sterowniczej.

naprawa bram przemysłowych