MARGODOORS - Automatyka, bramy, szlabany

Bramy szybkobieżne

Zakup bramy szybkobieżnej wiąże się z dużą prędkością, oszczędnością czasu, funkcjonalnością i obniżeniem kosztów. Klient, który zamówi bramy szybkobieżne z naszej oferty zyskuje komfort i wygodę pracy. Spełniają one wszystkie obowiązujące normy. Znajdują one swoje zastosowania w wielu sektorach przemysłowych, w tym:

  • w przemyśle ciężkim i lekkim,
  • w przemyśle spożywczym,
  • w przemyśle farmaceutycznym,
  • w motoryzacji,
  • w logistyce,
  • w marketach

Bramy szybkobieżne to inaczej bramy PCV, które występują z napędem elektrycznym. Elastyczne kurtyny mają system modułowy, który w krótkim czasie można zwinąć albo złożyć. W razie konieczności wymiany poszczególnych elementów, naprawa jest bardzo szybka. Niepalny PCV, z jakiego są wykonane, jest wyjątkowo odporny na napór wiatru i rozciąganie. Na wysokości oczu znajduje się przezroczysty pas widokowy. Bramy te można podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • bramy użytkowane wewnątrz pomieszczeń,
  • bramy użytkowane na zewnątrz pomieszczeń.
bramy szybkorolowane
bramy szybkobieżne

Bramy szybkorolowane i spiralne

W zależności od zapotrzebowania klientów bramy szybkorolowane z elastyczną kurtyną mogą być częściowo albo całkowicie przeźroczyste. Zależnie od potrzeb otwierane zarówno poziomo, jak i pionowo. Dzięki samonośnej konstrukcji są proste w montażu. Sterowanie i napęd są przygotowane bezpośrednio do użycia. Do sterowania niezbędna są sterowniki. Bezpieczeństwo pracy gwarantuje fotokomórka do nadzorowania drogi jezdnej, a także zabezpieczenie krawędzi zamykających.

Jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie bram szybkobieżnych są bramy spiralne. Ich płaszcz jest wykonany ze sztywnych paneli, które charakteryzuje dobra izolacja cieplna. Dzięki tak solidnej i twardej konstrukcji, mogą być wykorzystywane również na zewnątrz. Istotne jest to, że sekcje nie mają ze sobą kontaktu, dlatego podczas otwierania i zamykania osiągają duże prędkości. Dodatkowo sekcje się nie niszczą i nie wycierają.