MARGODOORS - Automatyka, bramy, szlabany

Bramy garażowe Warszawa

Ponieważ bramy garażowe mają dość duże wymiary, powinny dobrze prezentować się z elewacją budynku. Jednak najważniejsze jest ich wyposażenie i sposób otwierania, bo to właśnie one wpłyną na to, czy bramy garażowe oferowane przez Margodoors Warszawa będą w pełni funkcjonalne i dadzą użytkownikowi dużo przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz garażu. Chociaż na rynku znaleźć można wiele rodzajów bram, nie wszystkie są wygodne w eksploatacji. Różnią się także pod względem wizualnym i cenowym.

Przed zakupem, trzeba przeanalizować takie czynniki, jak sposób zagospodarowania i wielkość garażu, a także wysokość nadproża i miejsce na podjeździe. Bramy garażowe różnią się przede wszystkim sposobem otwierania, co przekłada się na komfort użytkowania. Na szczególną uwagę zasługują bramy garażowe segmentowe. Są one zbudowane z przesuwanych w górę nad głową paneli. Nie zajmują wiele miejsca, potrzebują tyle samo przestrzeni, ile wymagają bramy zrobione z jednego panelu. Jeżeli szukacie bram w w miastach takich jak Warszawa, sprawdźcie naszą ofertę!

bramy garażowe warszawa

Bramy garażowe wykonane segmentowo

To rozwiązanie jest obecnie najczęściej wybieranym. Najbardziej poleca się je do garaży, które są ogrzewane, szczególnie jeżeli znajdują się one w bryle domu. Panele, z jakich są wykonane segmentowe bramy garażowe mają minimum 40 mm grubości. Dzięki temu, że są bardzo szczelnie wypełnione pianką, tłumią hałas i chronią przed zimnem. Znaczenie mają również systemy uszczelek, które znajdują się na łączeniach poszczególnych paneli, a także na całym jej obwodzie. Brama garażowa wpłynie na to, że właściciele będą mogli zaoszczędzić na ogrzewaniu. Termoizolacja jest jednym z tych aspektów, pod którymi bramy te bezapelacyjnie górują nad bramami uchylnymi.

Otwieranie bramy wykonanej segmentowo odbywa się pionowo w górę albo w bok. W pierwszym przypadku panele przesuwają się wzdłuż prowadnic podsufitowych, w drugim brama przesuwa się wzdłuż ściany garażu. Ponieważ brama garażowa jest montowana od wewnątrz, nieistotny jest kształt nadproża, nie stanowi też żadnego ograniczenia. Nawet jeśli nad wjazdem jest nadproże łukowe. Bramy garażowe nie potrzebują zostawienia miejsca na ruch skrzydłem, dlatego to doskonałe rozwiązanie, kiedy parkowany samochód jest krótki lub kiedy wyjazd z garażu jest bezpośrednio na ulicę. Poza tym, brama te umożliwiają parkowanie pojazdem tuż pod garażem, nie ma konieczności zachowania odstępu przy jej otwieraniu.

Niezawodne i estetyczne?

Na tym nie koniec zalet bram garażowych. Dzięki temu, że posiadają swoje własne połączenie z prowadnicą w trakcie zamykania drzwi, stają się jeszcze bardziej wytrzymałe i niezawodne. W nawiązaniu do wspomnianej na wstępie estetyki – bramy garażowe oferowane przez firmę Margodoors – Warszawa mogą być wyprodukowane w wielu kolorach. Równie szeroko prezentuje się zakres wyboru wzorów i wykończenia. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii okleinowania przekłada się na to, że bramy mogą wizualnie przypominać drewno albo kamień. To bogactwo wyboru sprawia, że bez większych problemów można wybrać coś do budownictwa nowoczesnego, czy domu w stylu rustykalnym.

Każda brama garażowa musi mieć opcję ręcznego otwierania, chociażby na sytuację przerwy w dostawie prądu. Jednak na co dzień bramy dają ten komfort, że nie trzeba ich otwierać manualnie, a odbywa się to za pomocą pilota. Napęd automatyczny posiada zabezpieczenia, które będą m.in. reagowały przez zatrzymanie opuszczania, jeśli brama trafi na przeszkodę. Wygodę odczuwa się także zimą, kiedy wokół progów są śniegowe zaspy. W przypadku bram uchylnych mogą pojawić się problemy z otwarciem, przy segmentowej takich kłopotów nie ma.

BRAMA GARAŻOWA

1B_com_01

2_9811_483,1