MARGODOORS - Automatyka, bramy, szlabany

Automatyka do bram Warszawa

Przed zakupem automatyki do bramy garażowej, przesuwnej albo skrzydłowej trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Nie każda brama ma takie same parametry i nie każda jest w równym stopniu eksploatowana. Automatyka do bram to szeroki wybór rozwiązań z tej kategorii produktowej. Jednak, żeby całkowicie spełniała swoje funkcje, trzeba dokładnie określić, co tak naprawdę w danym przypadku będzie potrzebne. Najbardziej fundamentalnym pytaniem jest częstość otwierania bramy. Jeżeli jest otwierana i zamykana kilka razy na dobę, jej żywotność nie musi być taka, jak w przypadku bram, które są otwierane kilkadziesiąt razy na dobę. Może tak być np. na parkingu.

Na tym nie koniec. Ważne jest to, czy na miejscu, gdzie ma być zautomatyzowana brama, znajdują się przewody z prądem. Powinien być dostępny przewód ziemny 230V, a ewentualnie również skrętka komputerowa. Warta rozważenia jest pętla indukcyjna.

Automatyka dla bram w przypadku bramy skrzydłowej wymaga zasilania siłownika skrzydła, które leży po przeciwnej stronie niż sterownik. Ponieważ otwieranie i zamykanie bramy jest krótkim procesem, jeśli na działce nie ma podłączenia do prądu, można skorzystać z baterii słonecznej. To rozwiązanie, które polecamy wszystkim zainteresowanym z miast takich jak Warszawa.

Różnorodność funkcji

Następnie trzeba określić wymiary i przybliżoną wagę bramy. Z pomiarem zazwyczaj problemów nie ma, ale schody pojawiają się przy podaniu wagi. Aby automatyka dla bram działała sprawnie nie musi być podana dokładna masa, ale trzeba się upewnić, co do przedziału wagowego, jaki może obsługiwać dany automat. W wielu przypadkach biorąc pod uwagę możliwości technologiczne napędów dostępnych na rynku, waga bram jest niewielka. Przy bramach skrzydłowych, wartości jednego skrzydła oscylują w granicach 20-50 kg. Przy bramach przesuwnych jest to przedział 150-200 kg przy czterometrowej bramie.

Przy zakupie w naszej firmie znajdującej się na terenie Warszawy, na pewno warto zwrócić uwagę na to, jakie sterowniki i funkcje spełnia automatyka dla, ponieważ niekoniecznie wszystkie będą potrzebne. Oczywiście wpływają na komfort użytkowania, ale po czasie może się okazać, że z niektórych funkcji się nie korzysta, a zakup był przez nie droższy. Tym bardziej, że ceny automatów wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Część opcji dotyczy bezpieczeństwa i zwiększenia żywotności automatu, jak funkcja miękkiego startu i stopu albo funkcja lampy ostrzegawczej. Druga grupa funkcji, to opcje sterownika, ale te nie zawsze są niezbędne. Tutaj zaliczają się taki funkcje jak automatyczne zamykanie bramy po czasie albo otwieranie tylko jednego skrzydła bramy.

Jeśli posiadasz już bramę automatyczną, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty pilotów do bram!